Informace o nás

Mužský sbor Žarošané byl založen v roce 2009, ale pravidelně se scházíme od jara následujícího roku, což vypovídá o tom, že jsme poměrně mladý sbor. Asi i zatím nevyzrálý, ale zrajeme jako dobré víno.

V současné době sbor čítá celkem 22 členů, včetně sklepníka. 

Primárně byl sbor založen jako pěvecká posila při konání tradičních Císařských hodů. Zpěvy se vesnicí linou již od čtvrtečního večera, kdy probíhá genrální zkouška sboru při přívavě máje. Jakmile v páteční podvečer se vrcholek máje objeví nad střechami domů, opět se můžete zaposlouchat do našich písniček.  Část sboru se zúčastňuje tradiční sobotní hodové veselice. V neděli zpívá sbor na Dolině po hodové mši a odpoledne doprovází stárky při „chození pro klobóky“.

Tradičně zpíváme vánoční koledy po půlnoční mši u vánočního stromu na Štědrý večer a na Štěpána u živého Betlému a poté koledujeme po vesnici. 

Každý rok se účastníme Setkání mužských sborů hanáckého Slovácka. Dále vystupujeme dle pozvání, například dožínkové slavnosti, májové veselice, dětský krojovaný ples, Setkání muzikantů v Karpatech, aj.

Od roku 2011 jsme občanské sdružení - Mužský sbor Žarošané o.s.